Handelsprogrammet: Prova-på-dag för dig som är intresserad av att göra affärer

ygoppethushuddinge[ingress]Tycker du att det är spännande att göra affärer? Drömmer du om att någon gång starta ett eget företag? På Yrkesgymnasiet Huddinge har vi Handelsprogrammet med inriktning mot butikssäljare.[/ingress]

Måndag den 7 april kl. 10.00-12.00 bjuder Yrkesgymnasiet Huddinge på en exklusiv och rolig inspirationsworkshop i marknadsföring och reklam för dig som vill testa på handelsprogrammet. Workshoppen leds av ett riktigt proffs med många år i branschen. Vi bjuder på lunch.

På Handelsprogrammet läser du inte bara kurser i försäljning, utan också kurser i marknadsföring, inköp, näthandel, affärsutveckling och ledarskap, vilket ger dig en bred bas att stå på . Vill du starta eget företag under gymnasietiden hjälper vi dig med detta genom vårt samarbete med Ung Företagsamhet.

Varmt välkommen! Ingen föranmälan krävs.

För mer information, kontakta Miranda Myrberg på tel: 076-949 39 37 eller förnamn.efternamn@yrkesgymnasiet.se .