Elev för en dag på YG Sollentuna, Huddinge och Stockholm

[ingress]Det är många som visar intresse för Yrkesgymnasiet! Nu finns det möjlighet för dig att vara Elev för en dag hos oss! Nedan ser du vilka dagar som gäller för de olika skolorna i Stockholmsregionen. [/ingress]

Oavsett vilket gymnasium du besöker kommer dagen att sträcka sig mellan ca 8.00 och 12.00. Vi börjar med att äta frukost, sedan får ni följa med en elev på skolan och så avslutar vi tillsammans med lunch samt en frågestund.

Om du är intresserad av att komma och få prova på hur det är att gå på Yrkesgymnasiet? Maila Marie-Michelle Ask (ask@thorengruppen.se) vilken dag du kan komma och vilket Yrkesgymnasium du är intresserad av.

Yrkesgymnasiet Sollentuna
måndag 16 januari
tisdag 17 januari

Yrkesgymnasiet Huddinge
torsdag 19 januari
fredag 20 januari

Yrkesgymnasiet Stockholm
måndag 23 januari
tisdag 24 januari